' INFOLEX.LT > Diskusijos > Kaip teisingai susitaikyti su nukentejusiu
INFOLEX.LT
11:31 Penktadienis, 2016 vasario 12 d. English English Lietuviškai Lietuviškai
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano
Šiandien portale
 • Naujienos
 • Renginiai
 • Diskusijos
 • Kas ką veikia
 • Darbo birža
 • Infolex formos
 • WWW nuorodos
 • Apie mus
 • Teisės aktai
 • Kodeksai
 • Populiariausi įstatymai
 • Naujausi aktai
 • Savivaldybių dokumentai
 • Teismų praktika
 • Dažniausiai cituojamos bylos
 • Populiariausios bylos
 • Naujausios santraukos
 • Susipažinkite
  Teisės mokymai NTA Teismai Advokatų kontoros Antstolių kontoros Notarų biurai Policijos komisariatai Teismai Teisės mokymai ERPF
   

  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Paieška:   
  Diskusijos teksto dydis:  A  A  A  A  A 
   

  Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Kaip teisingai susitaikyti ...


      


  sali 2012.11.11 19:21
  Nukentejęs nepilnametis. 284 str,140str 1 d. Byla pas tyreją.
  Su nukentėjusia puse sutarėm- kaip teisingai tai padaryti? patiems tarpusavyje surašyti, kad pretenzijų neturi ir paskui tyrėjai nunešti? Ar nukentėję turi pareiškimą atsiimti? ar kaip?

  1. teisininkas 2012.11.11 20:35
  Susitaikymo iforminimo praktika yra nevienalype.

  Galima sudaryti sutarti ir nunesti tyrejui. Gali tik nukentejusysis tyrejui padaryti pareiskima kad jis atleido ir susitaike, o tyrejas tai irasys i protokola.

  Be to, kad susitaikymas su nukentejusiuoju butu pagrindas atleisti nuo atsakomybes, vien susitaikymo nepakanka.

  BK 38 straipsnis. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės, kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko

  1. Asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, gali būti teismo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu:

  1) jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir

  2) savu noru atlygino ar pašalino fiziniam ar juridiniam asmeniui padarytą žalą arba susitarė dėl šios žalos atlyginimo ar pašalinimo, ir

  3) susitaikė su nukentėjusiuoju arba juridinio asmens arba valstybės institucijos atstovu, ir

  4) yra pagrindo manyti, kad jis nedarys naujų nusikalstamų veikų.

  2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytais pagrindais negali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės recidyvistas, pavojingas recidyvistas, taip pat asmuo, kuris anksčiau jau buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės kaip susitaikęs su nukentėjusiu asmeniu, jeigu nuo susitaikymo dienos iki naujos veikos padarymo praėjo mažiau nei ketveri metai.

  3. Jeigu asmuo, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal šio straipsnio 1 dalį, per vienerius metus padarė baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą arba be pateisinamų priežasčių nevykdo teismo patvirtinto susitarimo dėl žalos atlyginimo sąlygų ir tvarkos, teismas gali panaikinti sprendimą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ir spręsti dėl tokio asmens baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.

  4. Jeigu asmuo, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal šio straipsnio 1 dalį, per vienerius metus padarė naują tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės nustoja galioti ir sprendžiama dėl tokio asmens baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.K

  2. sali 2012.11.11 20:55
  38 str. rasoma, kad teismas atleidzia, norime viska pabaigti iki teismo. Kaip tai padaryti?

  3. Lika 2012.11.11 21:33
  kreipkites pas advokata ir jis viska sustyguos, taip bus parasciausiai.

  4. Net 2. sali 2012.11.11 22:41
  Asmuo gali būti atleistas nuo baudž.atsakomybės kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius ikiteisminio tyrimo stadijoje,ikiteisminio tyrimo teisėjo sprendimu,kuris patvirtina prokuroro nutarimą dėl ikiteism.tyrimo nutraukimo(BK-212 str.5p.ir BK-214 str.2d.).Susitaikius ikiteisminis tyrimas gali būti nutrauktas,jei įtariamojo prisipažinimas dėl nusikalstamos veikos padarymo užfiksuotas ikiteisminio tyrimo teisėjo akivaizdoje.Jeigu ikiteisminio tyrimo teisėjas nebus apklausęs įtariamojo ankščiau,jis turi tai padaryti prieš patvirtindamas prokuroro nutarimą.Visais atvejais,tiek žodinis,tiek rašytinis susitaikymas turi būti įformintas procesine forma.Susitarimas dėl žalos atlyginimo,ikiteismin.tyrimo teisėjo akivaizdoje nebūtinas.Svarbu,kad byloje būtu dokumentas apie susitarimą atlyginti žalą,pasirašytas įtariamojo,nukentėjusiojo ir pareigūno,kurio akivaizdoje susitarta.Atkreiptinas dėmesys,kad esant visoms viršuje,ankščiau jau išvardintoms sąlygoms teisėjas ar teismas gali atsisakyti atleisti asmenį nuo baudžiam.atsakomybės kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius,kadangi tai yra jo teisė,o ne pareiga,o pats atleidimas nuo baudžiam.atsakomybės susitaikius nėra kaltininko teisė,kuri susitaikymo atveju turėtu būti besąlygiškai realizuota.

  5. teisininkas 4. Net 2012.11.12 00:11
  Visai neblogai paaiskinote, bet...2 tezes kelia abejoniu

  a. tyrimas gali būti nutrauktas,jei įtariamojo prisipažinimas dėl nusikalstamos veikos padarymo užfiksuotas ikiteisminio tyrimo teisėjo akivaizdoje

  b. Svarbu,kad byloje būtu dokumentas apie susitarimą atlyginti žalą,pasirašytas įtariamojo,nukentėjusiojo ir pareigūno,kurio akivaizdoje susitarta

  Taigi, jei
  a. jei prisipazinimas bus uzfiksuotas apklausos protokole, pas tyreja, ne teisejo akivaizdoje, nejau susitaikymas nebus galimas?

  ir b. jei byloje bus pasirasytas tik įtariamojo ir nukentėjusiojo susitarimas, be jokio pareiguno, arba sita, tik nukentejusiojo rastas, kad susitaike, atleido ir zalos atlyginima gavo, nejau nuo atsakomybes neatleis?

  6. Net 2012.11.12 16:13
  Visu pirma,mano komentare turėjo būti ne BK,o BPK-212 ir 214 straipsniai,atsiprašau už klaidą.Atsakant į paskutinį komentarą: a.Norint nutraukti įkiteisminį tyrimą ikiteisminio tyrimo teisėjas prieš patvirtindamas prokuroro nutarimą privalo apklausti įtariamąjį,čia apie tai kalbama. b.Žalos atlyginimo sąlygos ir tvarka yra kaltininko ir nukentėjusiojo tarpusavio susitaikymo dalykas,tačiau,kaip ir teisminio proceso metu,taip mano nuomone ir ikiteisminio tyrimo metu,pareigūnas turėtu patikrimti ar susitarime atlyginimo sąlygos ir tvarka yra išsamiai ir konkrečiai išdėstytos,aiškios ir suprantamos susitarimo dalyviams,atitinka jų tikrą valią.Gal buvo siaurai išdėstyta,bet buvo apie tai kalbama.

  7. teisininkas 2012.11.12 19:01
  ''a.Norint nutraukti įkiteisminį tyrimą ikiteisminio tyrimo teisėjas prieš patvirtindamas prokuroro nutarimą privalo apklausti įtariamąjį,čia apie tai kalbama.'' Cia kuo remiantis taip teigiama, kad teisejas turi apklausti itariamaji? Yra prokuroro nutarimas, yra itariamojo apklausos protokolas pas tyreja, kam dar ta itariamaji apklausineti?
  Jei atsakinesite, nurodykite savo samprotavimu teisini pagrinda, nes turiu tokiu cia tsakant itarimu, kad remiamasi kokiu nors nezinia kieno ruostu aplinkrasciu ar cirkuliariniu rastu

  ''b. Žalos atlyginimo sąlygos ir tvarka yra kaltininko ir nukentėjusiojo tarpusavio susitaikymo dalykas,tačiau,kaip ir teisminio proceso metu,taip mano nuomone ir ikiteisminio tyrimo metu,pareigūnas turėtu patikrimti ar susitarime atlyginimo sąlygos ir tvarka yra išsamiai ir konkrečiai išdėstytos,aiškios ir suprantamos susitarimo dalyviams,atitinka jų tikrą valią.''

  BPK komentaro autoriu ir mano kuklia nuomone nera taip svarbu uz kiek litu salys susitaike, ir kada tie litai bus sumoketi. Svarbu, kad nukentejusysis susitaikytu ir atleistu kaltinamajam. O uz litus, grazias akis ar seip is geros sirdies, teisiskai nera labai reiksminga. Komentaro autoriai mano, kad susitaikymas gali buti tie rastu, tiek zodziu, irasant tai i posedzio protokola, be to ir vienasmeniu nukentejusiojo pareiskimu - svarbu kad matytusi nukentejusiojo valia atleisti ir susitaikyti.  Tyrejui, kuris panoretu kistis i gyventoju turtinius reikalus, sutarciu derybas ir tvirtinti savo parasu juju sudarytas sutartis, neabejojiu, kad prokuroras ar policijos virsininkas galetu isaiskinti tokiu veiksmu nereikalinguma.

  Be kita ko pasitvirtino 1 komentaro teze ''Susitaikymo iforminimo praktika yra nevienalype''


  9. teisininkas 2012.11.12 20:00
  Cia teisininku, o ne nuteistuju ar atleistuju nuo baudziamosios atsakomybes diskusijos, tad isklausysime mandagiai kitos puses argumentus.

  Kita vertus savaip matyt teisus viska isgyvenes praktikoje - pats susitaike ir be tu 4 ir 6 komentare aprasytu keistoku proceduru.

  10. Li 2014.02.05 18:28
  Sveiki,
  padekite ir man. Parasykit paprasta kalba, ne teisine :) Tai kaip visgi susitaikyti su nukentejusiuoju, kad byla butu nutraukta ikiteisminiame tyrime?


  11. na 2014.02.05 18:37
  nereikia čia advokato, kam pinigus mėtyt, nueikit pas tyrėją surašysit ant paprasto balto lapo, kad susitaikot, pretenzijų nukentėjusysis neturi, žala atlyginta, greičiausiai nutrauks jei yra pagrindai, net jei nenutrauks prokuroras, galėsit susitaikyti teisme, teismui papraščiau nei nuosprendį rašyti, tai jei yra pagrinai, nutrauks.

  12. na 2014.02.05 18:42
  niekas paprastai nekviečia kaltinamojo į posėdį, tik jei nusprendžiama skirti baudžiamojo poveikio priemonę, prokuroras nunešą bylą su nutarimu nutraukti teisėjui, kuris pasirašo ant nutarimo, jog tvirtina ir tiek, bent jau taip būdavo ankščiau, dabar nebent pasikeitė praktika.

  13. Li 11. na 2014.02.05 18:46
  Beda tame, kad tyrejai yra "nukentejusiojo" draugai ir jie padeda. As noriu, kad nekiltu daugiau bedu, nes jau per apklausa isdure. Noriu tiesiog padaryti viska tvarkingai, kad daugiau tyrejai neturetu pretenziju.

  14. Li 2014.02.05 18:50
  Ir dar idomu ar as galesiu studijuoti teise, jei jau toks ivykis mano gyvenime yra? Del kvailo atsitikimo nesinori prarasti ateities.

  15. na 13. Li 2014.02.05 18:52
  tai jis arba sutinka taikytis arba ne, jeigu sutinka, svarbu kad nukentėjusysis parašytų raštą, kad žala atlyginta, susitaiko, pretenzijų neturi, jei bus priimtas nutarimas nutraukti, tada jau galėsite būti rami, tik turėkite įrodymus, kad žala tikrai atlyginta (jei tokia buvo padaryta).

  16. > 13. Li 2014.02.05 18:53
  studijuoti galite bet ką, niekas netikrina stojant, na, įsidarbinant, jei į kokią statutinę organizaciją, jau gali atsižvelgti.

  17. Li 2014.02.05 19:00
  Irodymus? Jo pasirasytas tarpusavio susitaikymo aktas/protokolas tinka? Liudininkus kartu ketinu imtis, kad dalyvautu, kai mokesiu pinigus. Vadinasi teises studijas galiu pamirsti, nes isliks tas jau.
  Bet man idomu kodel deme islieka, jei cia tik tyrejai tyria, nera pateikta prokurorui ar teismui.

  Padekite su teisiniais zodziais: kokius rasyti akte/protokole, kad butu viskas aiskiai ir teisiskai tvarkinga?

  18. Li 16. > 2014.02.05 19:08
  Kad studijuoti bet ka galiu, tai sita suvokiu. Tik nuogastauju, kad isidarbinti i valstybes tarnyba ar statutinio pareiguno pareigas jau nepavyks.

  19. > 2014.02.05 19:14
  kodel teises studijas pamiršti? na manau ir į advokatūrą jus priimtų, jei egzaminą išsilaikytumėt, ten ir teistus priima. Na lyg mačiau ankstesnėse diskusijose į policiją kažkas bandė darbintis, byla buvo nutraukta susitaikius, tai lyg nepriėmė, bet dėl to ar ne del to nežinau. Na VRM informacinėje sistemoje lyg įvedama, tik nežinau ar visiems laikams saugoma. O kai mokėsit pinigus, svarbiausia kvitelį paimkit, tegu pasirašo, kad gavo.

  20. Li 19. > 2014.02.05 19:21
  Kaip ta kviteli pasirasyt? As noriu pasirasyti kazkoki akta ar protokola, kad dalyvaujant liudininkamas jis susitaiko su manim. man neturi pretenziju, nes atlyginau psichologine, moraline, fizine, ekonomine zala (cia suma rasyt kiek moku? ar nereikai sumos isvis rasyt?). Taip pat del sio ivykio daugiau pretenziju neturi ir netures ateity. Tinka?:)

  21. > 2014.02.05 19:32
  tai gal bus gerai, tik aš gal paimčiau atskirą raštelį iš jo, kad gavo konkrečia sumą pigų, galima ant to paties susitaikymo protokolo , kaip padarysite, jūsų reikalas.

  22. Li 19. > 2014.02.05 19:40
  Dekoju uz pagalba :) tikrai didelis ACIU, nors niekur neisidesi, bet esu labai dekingas zmogus :)

  23. mik 5. teisininkas 2014.03.18 17:01
  Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius galima priskirti prie mediacijos?

  24. vaida 2014.03.22 12:21
  kreipkites i patyrusi advokata,tik jis teisine kalba jus apgins.Su tyreja be advokato nekalbekit nieko,kitaip viskas, ka pasakysit bus panaudota pries jus.Sakau is ptirties...pats neapsiginsi saves...

  25. WM 24. vaida 2014.03.22 15:21
  Vaida teisi. Kalbėti su prokuroru ar tyrėju apie tau svarbų reikalą be advokato - savižudybė.

  26. lllllllll 2014.06.16 17:37
  Vienas girtas vaikinas apdaužė mūsų auto, policija sugavo, jis atlygino žalą. Baigtas ikiteisminis tyrimas, policijos darbuotoja reikalauja, kad pasirašyčiau susitaikymo aktą? Privalau tai padaryti?

  Jūsų komentaras/atsakymas
  DĖMESIO: Jūs galite rašyti žinutę ir neprisiregistravęs sistemoje. Jei nesate užsiregistravęs ir norite tai padaryti nemokamai - spauskite čia.

  Prieš rašydami-perskaitykite  Privatumas
  Vardas (Nick)* Rodyti nuorodą į mano asmens kortelę portale
  El. paštas Rodyti mano el. paštą
  Atsakymas į Atsakymas privatus (matys tik gavėjas ir autorius)
  P.S. Rašyti privačiai galima tik pažymėtiems žvaigždute
  Komentaras*
  Saugos kodas*
     Įrašykite saugos kodą, kurį matote piešinėlyje


  PASTABOS:
  1. Neįžeidinėkite diskusijų dalyvių;
  2. Neįžeidinėkite teisininkų bei teisinės sistemos.
  3. Nekurstykite rasinės ar tautinės diskriminacijos.
  4. Mes tikimės, kad diskusijose dalyvauja išsilavinę ir kultūringi žmonės.
  5. Reklaminiai skelbimai bus šalinami be įspėjimo.
   
   
  © UAB Lexnet
  tel. (8-5) 277 9832, faks. (8-5) 277 9831
  el. paštas: portalas@lexnet.lt